Eurosport programma

16:30 Snooker:[Snooker] World Championship in Sheffield
19:30 Snooker:[Snooker] World Championship in Sheffield
20:45 Snooker:[Snooker] World Championship in Sheffield
00:00 Snooker:[Snooker] World Championship in Sheffield, United Kingdom
01:00 World Tour in Siena, Italy
01:45 Pro Series, Italy
02:30 Snooker:[Snooker] World Championship in Sheffield, United Kingdom
04:00 World Tour, Poland
05:00 World Tour, Poland
06:00 Snooker:[Snooker] World Championship in Sheffield, United Kingdom

Eurosport 2 programma

15:45 World Tour, Poland
16:30 World Championship in Sheffield, United Kingdom
19:30 World Tour, Poland
20:30 Tour De L Ain, France
21:00 World Championship in Sheffield, United Kingdom
00:00 ONE MAKE RACING: Porsche Supercup in Silverstone, United Kingdom
00:30 Formula E: FIA Championship in Berlin, Germany
01:00 World Championship in Sheffield, United Kingdom
02:30 World Tour in Siena, Italy
03:15 World Tour, Italy
04:00 World Championship in Sheffield, United Kingdom
06:00 Tour De L Ain, France

Extreme Sports programma

15:20 Facing Waves
15:45 X Games Heroes
16:10 Epic Trails
16:35 Action Sports World
17:25 Nomads
17:50 Facing Waves
18:15 Nitro Circus: Crazy Train
19:00 Nomads
19:25 Drift Allstars: Bust Ups & Burn Outs
19:50 Liquid Edge
20:40 X Games – Minneapolis
21:35 Nitro World Games: All Access
22:00 The Ultimate Ride
22:50 Fighting Fit
23:45 Rumble & Hum
00:30 X Games – Minneapolis
01:25 Nitro World Games: All Access
01:50 IMMAF World Championships
02:40 Liquid Edge
03:30 Nomads
03:55 Blue World
04:20 Facing Waves
04:45 Action Sports World
05:35 Blue World
06:00 Nomads

NASN EU programma

16:30 Fairy Tale For Average People
16:45 Germany Year Zero
17:55 Flash
18:05 The Quiet Man
20:10 Charade
22:00 Listen
22:15 Iron Island
23:45 Don't leave me
00:00 A Dog's Life
00:35 Bella Vista
01:55 Delectable You
02:15 The Driller Killer
03:55 Gregoire
05:40 Rives

ESPN Sport programma

16:00 Erik Truffaz Quartet – WorldStock Festival
17:01 Ludere – jazzahead!
17:45 Makiko Hirabayashi Trio – jazzahead!
18:14 The MotorMusic Jazz Sessions
19:20 Troy "Trombone Shorty" Andrews: Jazz à Vienne
20:22 DJAZZ Portrait
21:01 Morgenland Festival: One Way Ticket to Damascus
22:00 Afrobeats: From Nigeria to the World – Part II
23:03 Istanbul Sessions
23:58 Bergen Sessions
00:07 The Brothers Four: Live in Comblain-la-Tour
01:00 Invisible World – WOMEX 2018
01:47 Ibrahim Maalouf on the Footsteps of Hildegard
02:51 Mister Joe Williams and the Basie Alumni Band
03:37 Une Soirée de Poche: Tinariwen
04:08 Carla Bley Sextet live at Estival Lugano 1986
04:57 Peter Beets Trio & Goudsmit: Tribute to Montgomery

Sportacentrs programma

18:00 Optibet futbola virslīga
20:15 Optibet futbola virslīga
22:30 "Ārpus kadra par ftubolu" – Sportacentrs.com podkāsts
00:00 Pasaules čempionāts rollerslēpošanā "Madona 2019"